Boba Wrap Sling (yeni nesil kanguru)

Her annenin korkulu rüyasıdır bebeğinin kolik olması.Bu yoğun süreçte bebeklerin huzursuz olmaları ve sürekli ağlamaları anneyi bu süreçte olumsuz etkiler.Artun çok sakin bir bebek olmasına rağmen biz yenidoğandan itibaren kullanabileceğimiz bir ürünle tanıştık: Boba wrap sling!
Boba Wrap sling, bebek ve çocuklarıyla özgürleşmekten keyif alan yani biz ebeveynler için,inovatif çözümler öneren bebek taşıma ürünleri üretiyor.%95 i pamuk; %5 i spandex kumaştan üretilen dünyanın en esnek bebek taşıyıcısı diyebilirim.Yenidoğandan itibaren en uygun taşıyıcı olması bizim bu ürüne bağlanmamızı sağladı.Ayrıca taşımak için alt limit sınırı olmadığından prametüre bebeklere de önerilen bir ürün. İlk kullandığımızda artun 2 aylıktı.İçindeyken rahatça emzirebildim.Başlarda bağlamada çok zorlansak da çok yararını gördük diyebilirim.Aynı zamanda eşlerde rahatlıkla taşıyabilirler.Artun wrap slinge koyduğumuz andan itibaren uykuya geçerdi.Bu bize inanılmaz bir mola olurdu.Şimdiye kadar en uzun ve deliksiz uyku süremiz 3 saat 12 dk.  sürdü?

Bebekler ilk 3 ayında hala anne karnında gibi davranırlar ve bu şekilde de anneden karşılık beklerler.O yüzden biz bu süreci sürekli wrap sling de geçirdik diyebilirim.Hemn ben rahat ediyordum hemde o anne karnındaymışcasına kokumu içine çeke çeke uyuyordu.Benim gibi gezmeyi ve hareket özgürlüğüne düşkün tek tercihi olacak nitelikte.

Kolik ağlamalara birebirdir.Biz bu süreci hiç yaşamadık ama yaşayan anneler varsa muhakkak denemelidir.Bebeğin çok fazla uyarıldığı ve bundan dolayı uyuyamayıp ağladığı kolik saatlerde tek yapmanız gereken wrap slinge koyup kısa bir gezintiye çıkmak ?

Kumaşı esnek bir ürün olduğu için bebeğiniz ağırlaştıkça bağlama sıklığını gözden geçirmelisiniz.Bağlama sıklığını sürekli kontrol etmelisiniz eğer aşağı sarktığını düşünüyorsanız çözüp tekrar bağlamalısınız.Başlarda bağlama çok zor gelse de zamanla alıştım.Çoğu zaman ev içinde veya dışarda Artunu çıkarsamda wrap sling hep üzerimde kaldı bağlı bir şekilde.Böylelikle sürekli bağla-çöz  kargaşasından da kurtulmuş oldum.

Bir diğer husus da yenidoğan döneminde bağlarken kurbağa yani ‘M’ şekline getirdiğiniz bebeğinizi ilk 3 aydan sonra bacakları maksimum açıklığa ulaştığından emin olarak bağlayabilirsiniz.Bu önemli bir konudur.Çogu anne baba yanlış ürün kullanımından kalça çıkıklığına sebep olan durumlarla karşılaşıyor.Wrap sling bunun önüne geçecek bir ürün olması ayrıca beni rahatlatıyor.Bebeğinizin bacakları belinizi ne kadar sarıyorsa ürün o kadar iyi demektir.Wrap sling de bu sizin elinizde! istediğiniz maksimum açıklığı elde edebilirsiniz ve bebeğinize zarar vermeyecek yöntemle bağlama gerçekleştirebilirsiniz.

Nerden temin edebilirim,bağlama videolarına nerden ulaşabilirim diyorsanız www.bobaturkiye.tr sitesine ziyaret edebilir sipariş oluşturabilirsiniz.

Sevgiler?

6 Yorum Var

  1. 2,5 aylık bir bebeğim var.geçenlerde sizin yazınızı okudum ve kendi çapımda kısa bir araştırmadan sonra sizin kangurudan sipariş verdim. boba wrap slingimiz 2 gün önce geldi ve ilk kez bugün kullandık.Sİze minnettarım desem,çok güzel bir ürün,gün boyu rahatlıkla kullandık ve kızım bir kere bile ağlamadı.Bağlaması biraz uğraştırsada çok memnun kaldık.Çok teşekkür ederim.sizin sayenizde rahata erdim desem yeridir sanırım:D

    • Harika? evet bağlaması ilk günlerde zor oluyor ama sonra alışıyorsun? Ilk 6 ay çok çook işinize yarayacak?

  2. Merhaba ben de 2 aylik bebgimi slingte cok guzel fakat 3 aydan sonra da bu sekilde uyumak ister mi surekli, bagimlilik gelistirir mi diye endişeleniyorum. Bu konudaki tecrübenizi meram ettim dogrusu

    • Merhaba gamze hanım? bizde bağımlılık yapmadı.Ama 1 yaşına kadar kısa süreli işlerimde rahatlıkla kullandım dışarıda..Ben bağımlılık yapacağinı pek düşünmüyorum.lakin her çok farklıdır o yüzden deneyimleyerek görebilirsiniz ancak.sevgiyle büyütün.Görüşmek üzere?‍♀️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir