Artunla İlk Deniz Tatilimiz

Aile olarak gezmeyi seviyoruz sanırım.Hamileliğim boyunca hiç yerimde durmayan ben tıpkı bana benzeyen bir bebek dünyaya getirmekle ödüllendirilmiş olabilirim. (ya da cezalandırılmışta olabilirim? Şimdilik her şey yolunda ?) 40 ‘ımız çıkar çıkmaz fırsat buldukça ilk 3 ayımızı dışarı çıkarak geçirdik.Herkes yeni doğan çocuk dışarı çıkarılır mı diye bakiş atarken ben hiç bir zaman o bakışlara aldırmadım.Çünkü her zaman çocuğumun tepkisine göre hareket ettim ben.Eğer dışarda daha huzurluysa,bunu gözlemleyebildiysem elbetteki dışarı çıkaracaktım.Eve kapanmak,bu konuda koruyucu tutum içine girmek anneyi yıpratmaktan başka bir şey değildi çünkü.Başlarda benim de korkularım oldu tabiki;ama yenebildim.
Artun 3 aylıkken güzel bir haftasonu tatilimiz olmuştu.İlk kez denize girecekti.O yüzden heyecanlıydık,banyo aşığı olan oğlum acaba denizi de sevecek miydi? Öncesinde güzel bir alışveriş yaptık.Ben güneş koruyucu ve vücut nemlendiricisi olarak sebamed ürünlerini kullandım. 

Aslında şampuanı,sabunu,losyonu..her şeyini sebamed aldım.Çünkü öncelik olarak cildin sağlığını önemseyen bir marka.O yüzden konu “Artun” olunca buna dikkat etmek kaçınılmaz oldu.Ayrıca bir tük markası,bunu da unutmamak gerekiyor ?

Eveet gelelim plaj kıyafetlerine..İşin en zevkli kısmı. ” 3 aylık bebeğe ne plaj kiyafeti canım? “dediğinizi duyar gibiyim.Bence hiç öyle düşünmeyin.Neler var neler..Tabi biz bolca; huggiesin deniz bezi,rengarenk şort mayolar, şapka, havlu, ince ve pamuklu açık renk zıbınlar,çokça müslin bezi alarak yetindik.Ben vücudu saran kıyafet mayolardan tercih etmedim.Çünkü pek doğru bulmuyorum.Zaten uygun bir saatte denize girmesini sağlıyoruz.Bebeğin güneşe de ihtiyacı var.Tam gelişim aşamasında D vitamini almasına engel oluyoruz bebeklerin.Sonuçta güneş kremi de var o yüzden biz sadece şort şeklinde mayo aldık.Çok da rahat ettik.

Tatile çıkmadan önce muhakkak gideceğiniz otelin doktoru olup olmadığını sormalısınız.Bu önemli bir ayrıntı.Acil bir durumda kimin müdehale ettiği çok önemli.Ikinci bir husus bebek yatağı! Bu husus da çok önemli.Sonuçta tatile gidiyorsunuz,bir nebze de olsa dinlenmeye ihtiyacınız var.O yüzden çocuk dostu otellere bakıp bu gibi durumları değerlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Biz Mersin yanışlı tarafında o dönemde yeni açılan Ulu Resort Hotel’e gitmiştik.Her şey dahil ve çocuk dostu olması bizim için büyük bir artıydı.Adanadan fazla uzaklaşmadan isteklerimizi gerçekleştirebilecek tek yer orasıydı.Harika bir 2 gün geçirdik.Yemekleri harikaydı.(Bakınız fotografa..Artun neredeyse yemeğe düşecek.) Denizi ise mavi bayraklıydı.Plajı denize 2 dakika yürüme mesafesi ve suyu soğuk olsada biz çok memnun kaldık.Bizim için çocuk dostu bir otel olması sayısız anne-baba ile tanışıp aile mantığını yaşayabileceğimiz bir ortam sağladı.

Deniz,kum,güneş mantığı yer yer kendini uyku,süt,kum şeklinde bize dönüşünü yapsa da çocukla tatil pek de korkulacak bir şey değil.İlk 6 ay bazı aileler eve kapanmayı tercih ediyor,bunu ne kendinize ne de bebeğinize yapmayın.Hayatla etkileşim halinde olmak,bebeğin gelişimi,sizin ruhsal durumunuz açısından da oldukça önemli.? Tatilden korkmayın o sizden korksun..

Artun böylelikle ilk tatilin ilk adımlarını da sahile bırakmış oldu..Ailecek geçirdiğimiz harika bir tatildi ve her şey çok güzeldi..Şimdilik hoşcakalın..

Sevgiler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir